Jūs esat šeit: Augusts

Augusts

Augusta mēneša augs. Krūmmellenes

E-pasts Drukāt PDF

Lielogu melleņu, krūmmelleņu jeb augsto zileņu kultivēšana sākās pirms vairāk kā 100 gadiem Ziemeļamerikā, tādējādi radot ogulāju cerus ar daudz lielākām ogām, kā savvaļā pieejamajām zilenēm. Vietējie fermeri, izmantojot savvaļā augošo zileņu stādus, centās tos sakrustot, lai iegūtu ogas, kas būtu lielākas un piemērotas tirdzniecībai. Tas izdevās 1911. gadā un tika radītas ogas, kuras ārēji ir līdzīgas mūsu meža mellenēm, taču tām ir maldīga līdzība! Krūmmellenēm ir mazāk sēklu nekā to meža māsām, mīkstums ir stingrāks, gaišs, kā arī šīs ogas var uzglabāt daudz ilgāk. Taču vissvarīgākais ir tas, ka kultivētās mellenes ir tikpat veselīgas, kā tās, ko esam pieraduši salasīt mežā. Turklāt ikviens var izaudzēt lielogu melleņu cerus pats savā piemājas dārzā, pieliekot nedaudz pūles un apbruņojoties ar pacietību.

Lasīt tālāk...

Augusta mēneša augs: Klinšrozīte jeb čuža

E-pasts Drukāt PDF

Vasarzaļi krūmi. Ziemcietīgi, vidēji ātraudzīgi, izturīgi pret dūmgāzēm. Labāk aug trūdvielām bagātās augsnēs, bet samērā pieticīgi. Saulmīļi. Bagātīgi un ilgi zied. Klinšrozītes dēvē arī par čužām.

Pircēju vidū aizvien vairāk iecienītas klinšrozītes, par ko liecina arī to sastopamība dārzos. No pasaulē izveidotajām ap 600 šķirnēm, Latvijā iegādājamas vismaz 120 šķirnes. Pieticības, izturības un ilgās ziedēšanas dēļ (no maija līdz oktobrim) var teikt, ka klinšrozītēm nav konkurentu.

Lasīt tālāk...