Par divām nedēļām darba Rīgas centrā nopelna 1000 eiro

Drukāt

"Tas nav iespējams - neticu", tāda ir populārākā Latvijas iedzīvotāju reakcija uz jautājumu vai vēlētos saņemt 1000 eiro par divu nedēļu bezrūpīga darba. Neticību pauda lielākā daļa jeb 39% aptaujāto un tikai 8% atzina, ka nevēlas tādu darbu, savukārt 26% šādu darba piedāvājumu uztvera kā joku, atbildot, ka labprāt šādam darbam pieteiktu savu priekšnieku.

 

No vairākiem simtiem pieteikumu bezrūpīgākā darba vakancei kompānija Husqvarna Latvija izvēlējās rīdzinieci un studenti Irēnu Zeizu, kas divas nedēļas Rīgas centrā, skvērā pie Operas vēroja "kā zāle aug", saņemot par šādu darbu tūkstoti eiro, bet zāles pļaušanu veica Husqvarna robotizētais zāles pļāvējs.

Darbinieku atlasi šim amatam veica personāla atlases kompānija WorkingDay Latvia, kas savā mājas lapā veica arī aptauju kā cilvēki vērtē šāda darba iespēju. Aptaujā piedalījās 256 respondenti, no kuriem

 

 

„Zīmīgi, ka respondentu, kas izvēlējās atbilžu variantu „Negribu tādu darbu”, ir četras reizes mazāk nekā tādu, kas nenoticēja šādam darba piedāvājumam. Tas ir labs aicinājums darba meklētājiem vairāk ticēt iespējām un būt drosmīgākiem pieņemt izaicinājumus”, stāsta Māris Silinieks, Workingday Latvia pārstāvis.