Jūs esat šeit: Ziņas. Zemeņu festivālā degustāciju laikā apēsti 300 kg zemeņu

Zemeņu festivālā degustāciju laikā apēsti 300 kg zemeņu

E-pasts Drukāt PDF

Šī gada 30.jūnijā un 1.jūlijā pie tirdzniecības centra „Spice” notika tradicionālais Zemeņu festivāls, kurā jau piekto reizi Latvijas Augļkopju asociācija pulcēja kopā zemeņu audzētājus un mīļotājus. Šoreiz pasākuma rīkotāji bija parūpējušies par īpašiem pārsteigumiem. Festivāla laikā bija iespējams gan izspēlēt Latvijā lielāko vides spēli „Augļu un ogu labirintu”, gan kopīgiem spēkiem izaudzēt pasaulē lielāko zemeni.

 

Divu dienu garumā festivāla apmeklētājiem tika piedāvāta ļoti plaša izklaides programma, kurā sev ko tīkamu varēja atrast gan lielie, gan mazie festivāla viesi. Ikvienam bija iespēja piedalīties zemeņu ripināšanas stafetē, zemeņu ātriešanas un precīzākā svērāja konkursos. Bērni varēja darboties dažādās radošajās darbnīcās, meklēt atbildes uz jautājumiem par svaigu augļu un ogu lietošanu uzturā, kā arī izspēlēt īpaši šim festivālam gatavoto 7 x 7 metrus lielo vides spēli „Augļu un ogu labirints”.

Neiztika, protams, arī bez zemeņu baudīšanas. Festivāla laikā apmeklētāji varēja gan iepazīties ar dažādām zemeņu šķirnēm no Latvijas zemeņu audzētājiem, gan arī piedalīties zemeņu degustēšanā. Abu dienu garumā degustāciju laikā kopumā tika apēsti 300 kg zemeņu.

Par labu garastāvokli un patīkamu atmosfēru rūpējās festivāla vadītāji – Rolands Pētersons un grupas"Gain fast" solists Kaspars Zlidnis.

Vislielāko skatītāju atzinību izpelnījās ielu vingrotāju priekšnesumi, pēc kuriem ikviens festivāla apmeklētājs varēja izmēģināt arī savus spēkus uz vingrošanas stieņa.

Bija padomāts arī par apmeklētāju muzikālo baudījumu. Festivāla laikā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās tādi Latvijā zināmi izpildītāji, kā Andris Kivičs, grupas "Lustīgais Blūmīzers", "Ēnas" un "A-Eiropa", kura ieguva nedalītas skatītāju simpātijas.

Turpiniet baudīt vasaru ar svaigiem augļiem un ogām!

Latvijas Augļkopju asociācija
Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.

Kontaktinformācijai:
Līga Bērziņa, projekta vadītāja
+371 29716155,
prese@augliveselibai.lv