Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Izstāde "Dārzs un flora 2013" Ķīpsalā

Izstāde "Dārzs un flora 2013" Ķīpsalā

E-pasts Drukāt PDF

Pavasarī sarosās dārzkopji, puķkopji, mazdārziņu un zemes īpašnieki, jo aktuāli kļūst sēšanas un stādīšanas darbi. Izstādē “Dārzs. Flora 2013”, kas notiks no 12. līdz 14. aprīlim Ķīpsalā, vairāk nekā 100 uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienuviet piedāvās plašu produkcijas un pakalpojumu klāstu – visu, lai dārza darbi izdotos.
Sēklas un stādi plašā klāstāInteresenti varēs iegādāties puķu un dārzeņu sēklas, ogulāju, košumkrūmu un koku stādus, ko piedāvās Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija, kokaudzētava “Arumi”, stādu audzētavas “Pīlādži”, “Liepas” un citas, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte” un individuālie stādu audzētāji.

Būs arī īpaši piedāvājumi – bioloģiskā z/s “Dzērves” piedāvās saldo ķiršu stādus, kas potēti ar pundurstarppoti (Gisella), tā iegūstot zema auguma saldo ķirsi, kurš savu kopēju ar gardām ogām iepriecinās gadu ātrāk nekā parastie ķirši. Interesenti varēs iegādāties arī kazeņu stādus bez ērkšķiem, dzelteno peoniju stādus un daudz ko citu.

Viss dārza labiekārtošanai

Domājot par dārza labiekārtošanu, izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties dārza mēbeles un mājiņas, lapenes, nojumes, pergolas, šūpuļkrēslus, baseinus, kā arī dārza ainavu elementus, dekoratīvos akmeņus, bruģi un citu produkciju un pakalpojumus.

SIA „Raunas Lauktehnika” piedāvā dārza mēbeles un aksesuārus, kas veidoti no metāla un koka. Šī gada jauninājumi – arkas, lapenes, mēbeļu kolekcijas un uguns grozi – papildina dārza iekārtojumu gan funkcionāli, gan vizuāli. Savukārt SIA “Neo” prezentēs dažāda veida dārza koka konstrukcijas - lapenes, nojumes, garāžas, grila mājas, dārza un kempinga mājas, pirtis un konstrukcijas dārza iekārtošanai.

Izstādē tiks prezentēti Slovēnijas kompānijas „ROTO” plašs polietilēna izstrādājumu klāsts – gan dažādu stilu ziedu trauku kolekcijas, vīna un pirts mucas, kā arī izturīgas un glītas dārza mēbeles. Savukārt uzņēmums "Teltis" piedāvās inventāra nomu pasākumiem kā telpās, tā brīvā dabā - dažāda izmēra teltis, nojumes un citu inventāru.

Savukārt, lai paši pagatavotu gaļas un zivs kūpinājumus, noderīgs būs piedāvājums no firmas „Abas.lv”. Uzņēmums prezentēs Latvijā ražotas augstas kvalitātes iekārtas dārzam, mājai un izbraukumiem pie dabas – kūpinātavas ar dubulto siltuma izolāciju un unikālu konstruktīvo risinājumu, kas nodrošina energoefektivitāti un precīzu kūpināšanas temperatūru, kas ļauj iegūt visgaršīgāko maltīti. Tāpat izstādē varēs nogaršot un iegādāties maizes, gaļas un zivs izstrādājumus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ražotājiem.

Dārza inventārs un tehnika.

Izstādes piedāvājumā būs arī dārza tehnika un inventārs, augsnes uzlabotāji, augu aizsardzības līdzekļi. Izstādē būs arī plašs siltumnīcu piedāvājums – sākot no mazām un viegli pārvietojamām, beidzot ar lielām un bagātīgai ražai paredzētām siltumnīcām. Dārza darbiem noderēs arī dažādu tehnoloģiju zāles pļāvēji, dārza traktori, trimmeri un dzīvžogu šķēres.

Interesanti, ka robotu tehnoloģijas šodien ienāk arī dārzā – tiem, kas zāles pļaušanai nevēlas veltīt daudz laika, „Honda” izstādē prezentēs savu pirmo robotu-zāles pļāvēju „Miimo”, savukārt tiem, kuriem nepieciešams zāli pļaut teritorijās, kur tas nav iespējams ar standarta zāles pļaušanas tehniku SIA „Anna Assistance” piedāvās radiovadāmās nogāžu pļaujmašīnas „SPIDER” pakalpojumus.

Profesionāļu palīdzība dārzu iekārtošanā

Tie, kas savā dārzā iecerējuši lielākas pārmaiņas un plāno sarežģītākus darbus, varēs saņemt profesionāļu padomus un konsultācijas. Izstādē piedalīsies speciālisti, kas piedāvā zālienu ierīkošanu, apzaļumošanu, teritoriju sakopšanu, bīstamo koku izzāģēšanu, apstādījumu projektēšanu, teritoriju labiekārtošanu, vecu dārzu atjaunošanu, akmeņdārzu veidošanu, koku vainagu veidošanu u. c. pakalpojumus.

Popularizēs zaļo domāšanu Lai popularizētu un veicinātu zaļo domāšanu, LU Bioloģijas institūts un Latvijas Entomoloģijas biedrība izstādē informēs par putniem Latvijā, to migrāciju, gredzenošanu un stāstīs, kā pareizi pagatavot būrīšus dažādām putnu sugām. Izstādē varēs uzzināt arī visu par Latvijas iekšzemes ūdeņiem, būs arī dzīvā ekspozīcija – mazie ūdens iemītnieki. Tāpat ikviens interesents varēs uzzināt par augu bioloģisko aizsardzību.

Risinājumi cīņai ar kaitēkļiem un insektiem

Tuvojoties vasarai, aizvien aktuālāka kļūst cīņa ar dažādiem kaitēkļiem – mušām, kodēm, kā arī insektiem, kas mēdz viesoties mājās, piemājas dārzā un traucē atpūtai un darbam dabā. Lai tos apkarotu, izstādē varēs atrast vācu firmas „Aeroxon” risinājumus – līmlentes, slazdus, sietus un auduma tīklus. Tāpat izstādē varēs iegādāties „Helpic” aerosolus, kas aizsargā no odu, ērču un lapseņu uzbrukumiem.

Kamēr saimnieces kavēsies pie stādiem un sēklām, vīri blakus hallē izstādē “Mežs un Koks 2013” varēs novērtēt mežizstrādes tehnikas piedāvājumu, savukārt izstādē “Rigaagro 2013” – saņemt noderīgus risinājumus saimniecībai un aplūkot lauksaimniecības tehniku.

Izstāžu darba laiki:

  • 12. aprīlis 12.00–18.00
  • 13. aprīlis 10.00–18.00
  • 14. aprīlis 10.00–16.00

Ieejas biļetes visām izstādēm:

  • Biļetes cena – Ls 2
  • Studentiem, pensionāriem, skolēniem – Ls 1,50

Informāciju sagatavoja:

Inese Libere,

BT 1 mediju koordinatore.

Vairāk lasiet: Dārzs. Flora