Puķu balle LU Botāniskajā dārzā

Drukāt

Puķu Balle 2013 – skaistākie dārza svētki ar vasaras ziedu aromātu un krāsu košumu šogad Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Pārdaugavā – Kandavas ielā 2 notiek no 4. līdz 7. jūlijam.

Labākie stādi no Latvijas stādu audzētājiem un grieztie ziedi, mūzika, darbnīcas lielajiem un mazajiem, izjāde ar zirdziņu un dažādas mākslas aktivitātes, kurās iespējams radoši izpausties. Katru dienu ir atvērta kāda no darbnīcām, kur var iemēģināt roku papīra izgatavošanas mākslā, keramikas darbnīcā, iemācīties gatavot vainagu vai citus rotājumus no dabas materiāliem, kā arī ir iespēja sajusties kā māksliniekam, gleznojot pie molberta brīvā dabā. Ar Spānijas Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu ir tapusi 18. gs. spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis augu zīmējumu izstāde, bet ar Japānas vēstniecības Latvijā atbalstu - Bonsai izstāde. Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija piedāvā orhideju ekspozīciju. Griezto ziedu izstāde priecēs ar jaunākajām tendencēm griezto rožu, gerberu, lizantu, delfīniju un citu puķu modē.

 

Piektdien 5. jūlijā no plkst. 12:00 līdz 15:00 dārzā dažādās vietās un laikos varēs vērot Laikmetīgās dejas performanci Latvijas Kultūras koledžas audzēkņu izpildījumā, bet vakarā no plkst. 20:00 līdz 23:00 Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un Siguldas pūtēju orķestris Sidrabkalns saspēlēs vakara koncertā-zaļumballē "Vasaras saulrietā". Sestdien 6. jūlijā no plkst. 14:00 līdz 15:30 uzstāsies folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi. Svētdien ar SIA Lattelecom atbalstu būs iespēja tiešraidē brīvā dabā no plkst. 10:00 vērot Dziesmu svētku gājienu, bet no plkst. 19:00 Dziesmu svētku noslēguma koncertu "Līgo".

Tropu Tauriņu mājā no Dienvidamerikas un DA Āzijas tauriņu audzētājiem saņemtas 150 kūniņas ar smaragda dižtauriņiem, stiklspārņiem, zilajiem morfīdiem un helikonīdiem, kas no kūniņām izlidos tieši Puķu Balles laikā.

Stādu tirdziņš ar Latvijas stādu audzētāju piedāvājumu iepriecēs ikvienu dārza kopēju.

Programma

IZSTĀDES UN EKSPOZĪCIJAS

KONCERTI

IESPĒJA LĪDZDARBOTIES un citas radošas aktivitātes lieliem un maziem

PUĶU UN STĀDU VASARAS TIRGUS

 

PUĶU BALLES DARBA LAIKS

IEEJAS MAKSA PUĶU BALLĒ