Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Puķu balles gleznieciskie augi - bārbeles, spirejas, astilbes

Puķu balles gleznieciskie augi - bārbeles, spirejas, astilbes

E-pasts Drukāt PDF

Šodien Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā sākās vasaras krāšņākais notikums “Puķu balle”. Ziedu burvība vasaras pilnbriedā vienuviet Rīgā tiek izrādīta jau 13 gadu. Šogad aprit piektais gads, kopš “Puķu balle” notiek LU Botāniskajā darzā. Šā gada puķu balles tēma – glezniecība. Izrādas ka ziedu audzēšana un dārza veidošana nemaz tik ļoti neatšķiras no elitārā tēlotājmākslas veida. Kā mākslinieks ar otām un krāsām rada darbus uz audekla, tā dārznieks no augiem veido glezniecisku ainavu  vidē.

Ir ierasts, ka augs ir viskrāšņākais ir ziedēšanas laikā, kad uz zaļās lapotnes izceļas ziedu  krāsu burvība. Taču šā gada “Puķu balles” izceltās ziemcietes – heihēras un astilbes un krāšņumkrūms – bārbele apliecina, ka ne tikai ziedi, bet arī auga lapotne spēj radīt interesantus, piesātinātus krāsu laukumus. Šā gada  modes augi “Puķu ballē” lepni iekārtojušies gleznotāju paletēs, bet ZS “Bērziņi” un stādaudzētavas “Baižas” veidotās krāsu kompozīcijas no astilbēm un heihērām uzskatāmi pierāda – no ziemcietēm ar impresionistiskiem vilcieniem var veidot gleznas dārzā.  Ja Turnberga bārbeles šķirnes ar dažādu krāsu lapojumu jau ir kļuvušas par ierastu augu dārzu veidotāju vidū, tad jaunākās heihēru un astilbju šķirnes vēl ir neapgūts lauks, kas nenoliedzami ir pelnījis dārzu ierīkotāju uzmanību. Īpaši jau ņemot vērā šo augu samērā pieticīgās prasības kopšanā un to, ka šiem augiem nav vērā ņemamu kaitēkļu un slimību.

“Puķu balle” Rīgā, botāniskajā dārzā ilgs līdz svētdienai - 7. jūnijam. Tās laikā norisināsies arī dažādi koncerti un pasākumi. Detalizētāka programma skatāma šeit.