Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Sestdien Salaspilī - mežvīteņu izstāde

Sestdien Salaspilī - mežvīteņu izstāde

E-pasts Drukāt PDF

Tikai vienu dienu, 17. augustā, topošajā Salaspils novada Tūrisma informācijas centrā Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) būs skatāma izcilo Igaunijas selekcionāru un kolekcionāru - Aili Kivistikas un Uno Kivistika (1932 - 1998) mežvīteņu (Clematis) izstāde. Tajā būs apskatāmas ap 80 dažādu mežvīteņu šķirņu, kuras Aili un Uno Kivistiki izveidojuši un audzējuši Rogojas saimniecībā Igaunijā. Kaimiņzemē selekcionētās mežvīteņu šķirnes ir krietni ziemcietīgākas Latvijas apstākļos nekā liela daļa Rietumeiropas kultivāru.  Kivistiku mērķis vienmēr bijis nemainīgs – izaudzēt samērā zemus mežvīteņus ar bagātīgiem ziediem uz ikgadējiem dzinumiem.

NBD stādu gadatirgū varēs nopirkt arī mežvīteņu stādus, Kivistiku ģimene sola piedāvāt arī speciālo literatūru par to kopšanu un audzēšanu.

Stādu gadatirgus ietvaros plānota Pārtikas, aromātisko un ārstniecības augu nodaļas vadītāja Dr. biol. Alfreda Ripas vadīta ekskursija ogulāju kolekcijās (pulksten 11.00 pulcēšanās ekskursijai pie čūskegles).

Pulksten 12 notiks līnijdeju kolektīvu koncerts “Ar pilnu ziedu klēpi”, kurā dalību pieteikuši kolektīvi no Rīgas, Jelgavas, Madlienas, Dobeles, Rožupes, Ventspils, Viesītes un Salaspils. Šīs pasākuma daļas galvenais organizators ir NBD ilgstošs sadarbības partneris – kultūras nams “Enerģētiķis”  un Lūcijas Sniķeres līnijdeju grupa ‘Lucia’s Linedance’.

Pie NBD botāniskajām aktualitātēm informējam, ka pa otram lāgam nolēmis uzziedēt Amerikas tulpjukoks, kuram pirms dažām dienām uzplaukuši divi ziedi. Arī dažas magnolijas ver pumpurus un solās ziedēt otrreiz. Ar katru dienu arvien krāšņāk un bagātīgāk saplaukst dāliju kolekcija.

Informāciju sagatavoja

Ilze Ķigure

Nacionālais botāniskais dārzs