Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Sīpolpuķes Keukenhofas parkā

Sīpolpuķes Keukenhofas parkā

E-pasts Drukāt PDF

Pasaules lielākajā sīpolpuķu dārzā – Keukenhofā, Nīderlandē sezona rit pilnā sparā. Parks ir atvērts apmeklētājiem jau no marta vidus un, tā kā arī Nīderlandē pavasaris šogad nedaudz aizkavējās, tad vēl līdz sezonas noslēgumam 20. maijam ir iespēja izbaudīt sīpolpuķu krāšņumu Keukenhopfas parkā un apskatīt ziedus visas varavīksnes krāsās Nīderlandes karaliskās ģimenes vārdos nosauktajos paviljonos.

Keukenhofas parks atrodas Lises pilsētas apkaimē, aptuveni 40 km no Amsterdamas. Vietā, kur tagad izvietojies parks, kādreiz atradās meži un kāpas. Viduslaikos tā bija daļa no Teilingenas (Teylingen) pilij piederošās teritorijas. Šobrīd par Teilingenas pili liecina vien drupas, bet vieta savu nosaukumu “Keukenhof” tā ieguvusi no holandiešu vārda keuken – virtuve. Kādu laiku pils vajadzībām šeit tika izveidots garšaugu un sakņu dārzs, bet apkārtējā teritorijā notika medības un tika vākti ogas un augi, ko izmantoja pils virtuvē un mājsaimniecībā.

Patreizējā Keukenhofas pils tika uzbūvēta ap 1642. gadu, un pēc īpašnieku nāves īpašums nonāca bagātu tirgotāju ģimeņu rokās. 19. gadsimtā ap pili tika izveidots parks angļu ainaviskā parka stilā. Tas joprojām veido pamatu patreizējam Keukenhofas parkam.

16. gadsimta beigās un 17. gadsimta sākumā, kad Holandi pārņēma tulpju drudzis, izrādījās, ka Lises apkārtne ir ļoti piemērota iekāroto tulpju sīpolu audzēšanai, tāpēc šeit izveidojās un līdz pat mūsdienām atrodas daudz uzņēmumu, kas nodarbojas ar sīpolpuķu audzēšanu un eksportu. 1949. gadā pēc Lises mēra inciatīvas audzētāji parka teritorijā izveidoja sīpolpuķu izstādi zem klajas debess. Šī izstāde, kļuva par ikgadēju tradīciju, kas joprojām piesaista miljoniem apmeklētāju no visas pasaules. Tagad parks aizņem 32 hektārus lielu teritoriju un gājēju celiņu kopējais garums pa parku ir 15 km. Tajā strādā gandrīz pustūkstotis dārznieku.

Katru gadu parka koku pakājē no ziediem tiek veidoti jauni stādījumi no sīpolpuķēm. Šeit var apskatīt ne tikai senas un jaunas tulpju šķirnes, bet arī citas sīpolpuķes – narcises, hiacintes, muskares, ķeizarkroņus, anemones, fritilārijas un citas. Puķu sīpoli tiek stādīti ar rokām un katru gadu stādījumos tiek izspēlēta noteikta tēma.

Šī gada tēma – “Lielbritānija – lielisko dārzu zeme”. Angļi, kas ar savu aizraušanos ar dārziem ir iedvesmojuši dārza mīļotājus visā pasaulē, neliegs savus padomus arī Keukenhofas apmeklētājiem, bet parkā varēs aplūkot angļu dārzus, ziedu mozaīkas Lielbritānijas simbolu Lielā Bena un Tauera tilta veiodolā.

Daudzas tūrisma aģentūras katru pavasari organizē braucienus uz Keukenhofas parku. Bet varat doties ceļā arī paša spēkiem, jāsaplāno vien ceļojums līdz Amsterdamai. No turienes līdz Keunkenhofai stundas laikā var nokļūt ar sabiedrisko transportu. Iejas biļešu cenas parkā no 7,5 – 15 Euro (≈ 5 – 11 Ls)