Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Pavasara stādu gadatirgus 12. maijā Salaspilī

Pavasara stādu gadatirgus 12. maijā Salaspilī

E-pasts Drukāt PDF

NBD stādu gadatirgi Salaspilī ir vairāk nekā 15 gadus sena tradīcija -  ja neskaita, ka K.V.Šoha stādu audzēšanas un tirdzniecības firma šeit darbojusies jau kopš 1898.gada. NBD gadatirgus sāka rīkot  90-to gadu vidū, kad, spēkā pieņemoties gan Latvijas stādaudzētavu piedāvājumam, gan dārzu saimnieku un ierīkotāju pieprasījumam, arvien biežāk izskanēja vēlme redzēt vienkopus abas puses kopējā pasākumā.

Pašlaik Nacionālā Botāniskā dārza rīkotie stādu gadatirgi Salaspilī līdzās Latvijas Stādu parādei ir kļuvuši par viskuplāk apmeklēto šāda veida pasākumu, uz kuru pēdējos gados ierodas pat apmeklētāji no Igaunijas un Somijas. Arī viņus Latvijas  stādu audzētāju produkcijas piemērotība ziemeļzemju klimatam pārliecina vairāk nekā Rietumeiropas siltumā „lutinātie" stādi.

NBD gadatirgi vienlaikus ir gan izklaides pasākums visai ģimenei, gan sava veida zaļo retumu kolekcionāru kluba saiets, kura būtību  izsaka gadatirgus moto: Un būs Tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!"

Reizē ar plašu piedāvātu stādu sortimentu, apmeklētāji var baudīt pavasara Dārza krāsas un skaņas: zaļo dūmaku un putnu balsis kokos, pīles un gulbjus dīķos, bišu sanēšanu ēriku ziedos, cīrulīšus (puķes, nevis putnus!) zālienos, alpu vijolītes vecajā parkā, anemones un sniegarozes akmensdārzā, ziedošus kaktusus un strelīcijas oranžērijā.

Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī ar prieku gaida apmeklētājus, piedāvājot:

  • lielāko augu kolekciju Baltijā un vienu no lielākajiem dendrārijiem Ziemeļ­austrumeiropā;
  • Eiropas nozīmes krustābeļu, pīlādžu, spireju, zemo skujkoku formu, dekoratīvo ābeļu u.c. augu kolekcijas;
  • ierosmes sava dārza sortimenta papildināšanai ar jaunām augu dažādībām;
  • botānikas zināšanas apgūt dabā;
  • iespēju papildināt personīgo fotoarhīvu ar ekskluzīvu fonu fotogrāfijām un tuvplāniem;
  • rotaļu vietu bērniem, ērtus celiņus riteņbraucējiem, taciņas nūjotājiem, piknika iespējas;
  • zirgu izjādes (lūdzam interesēties pa tālruni 29995923, Sanita)