Jūs esat šeit: Jūlijs

Jūlijs

Jūlija mēneša augs. Hosta

E-pasts Drukāt PDF

Ēnainajiem dārza nostūriem, kas pārsvarā ir pelēcīgi un neuzkrītoši, kā arī iztiek visu gadu bez ziedu rotas, nebūt nav jābūt neizteiksmīgiem un nepamanāmiem. Zaļgandzelteno lapu hostas ienesīs saulainu mirdzumu visēnainākajā dārza vietā, bet zilganzaļo un dažādiem rakstiem rotāto hostu šķirņu lapas liks pat necilākajam nostūrītim izskatīties sakoptam un elegantam. Taču arī saulainās vietās atsevišķas hostu šķirnes jūtas lieliski – tātad šie augi ir īsti multitalanti! Tā kā selekcionāri visā pasaulē hostas ir ļoti iemīļojuši, tad tiek radītas aizvien jaunas šķirnes ar visneparastākajiem lapu krāsojumiem, formām un faktūrām.

Lasīt tālāk...

Jūlija mēneša augs: Rozes

E-pasts Drukāt PDF

Rozes raduraksti aizsākas vēl pirms mūsu ēras. Šie ziedi greznoja senās asīriešu pilis, tos pielūdza Senajā Babilonijā un Persijā. Arī šodien roze apbur mūsu sirdis ar savu smaržu, formu un krāsu dažādību. Apmēram 400. gadus pirms mūsu ēras, rozi kā simbolu sāka attēlot uz monētām Rodas salā, kuras nosaukums radies no grieķu vārda rhodon , kas tulkojumā nozīmē ”roze”.

Senajos grieķu un romiešu dārzos bijušas tikai nedaudzas rožu šķirnes: zemi un augsti krūmi ar nedaudz ērkšķainiem vai ļoti ērkšķainiem zariem. Ziedi bijuši vienkārši vai pildīti, baltā vai sarkanā krāsā. Rozes visur bija kā mīlestības, jaunības un skaistuma simbols.

Lasīt tālāk...