Jauna bioplastmasa, ko ražo... baktērijas

Drukāt
Dublinas Universitātes koledžā (UCD) ir atklāts jauns veids, kā ar mikroorganismu palīdzību pārstrādāt vecās plastmasas pudeles un iepakojumus. Galarezultāts, proti, baktēriju gremošanas procesos iegūtais produkts, ir jauna, pārstrādāta plastmasa.

Taču atšķirība ir tāda, ka šī jaunā plastmasa ir bioloģiski noārdāma. To var droši izmest izgāztuvē, un laika gaitā tā sadalīsies. To jaunā materiāla prezentācijā, kas tika organizēta universitātes tehnoloģiju konferences Copenmind ietvaros, pastāstīja projekta galvenais pētnieks Kevins O'Konors.

Ja šo procesu varētu industrializēt, tas palīdzētu pasaulei atbrīvoties no cilvēces radītā milzīgā plastmasas apjoma. Šobrīd vecās plastmasas utilizācijā dominē divi svarīgākie principi - dažās valstīs pēc pakļaušanas pārstrādei (plastmasas otrreizējās pārstrādes vērtība ir zema) to apglabā izgāztuvēs vai importē uz citu valstu izgāztuvēm, savukārt citviet to sadedzina, kas gan ļauj iegūt reāli izmantojamu enerģiju, taču nav dabai draudzīgāko metožu vidū.