Jūs esat šeit: Dārza plānošana, ierīkošana

Dārza plānošana, ierīkošana

Rudens – ābeļu stādīšanas laiks

E-pasts Drukāt PDF

Vasara, lai kā arī negribētos, steidzas projām septiņjūdžu zābakiem un atkal jāsāk domāt par nākamo dārza sezonu – ko varam pagūt vēl šoruden izdarīt, lai nākamajā pavasarī dārzs mostos mazliet vai ļoti citādāks. Novērtējiet ar kritisku aci savā dārzā augošās ābeles – vai pēc ražas novākšanas nav jāizzāģē liekie vai nokaltušie zari? Varbūt kāds koks jau kļuvis tik vecs, ka laiks to nomainīt ar jaunu ābelīti? Taču, iespējams, ka jūsu dārzā nemaz nav ābeles, jo šķitis, ka tik liels koks tur neiederēsies? Paņemiet brīvu „ābeļu piecminūti” un varbūt atklāsiet, kā savam dārzam dāvāt nebijušu „odziņu”!

Lasīt tālāk...

Ārstniecības augu - garšaugu dārzs Vidusjūras stilā

E-pasts Drukāt PDF

Interesantu ārstniecības un garšaugu dārziņu var izveidot par pamatu ņemot daudzgadīgus augus, kas nav izvēlīgi, ir salcietīgi, aug saulainā vietā,  labi drenētā augsnē, viegli apcieš sausumu un labi jūtas pat nabadzīgā augsnē. Daļa no augiem ir labi zināmi kā garšvielas, daļa kā ārstniecības augi, daļa kā krāšņumaugi. Taču visiem tiem ir kopīgs tas, ka tie noderīgi ārstniecības augi, garšaugi, kas piešķir ēdienam interesantas nianses, smaržo, un tos mīl tauriņi un bites.

Lasīt tālāk...

Ārstniecības augu - garšaugu dārziņa ierīkošana

E-pasts Drukāt PDF

Dilles, lociņi, sāls un pipari ir tik tradicionāli garšaugi un garšvielas, ka bez tām nav iedomājama neviena latvieša virtuve. Tāpat gandrīz vai ikvienā virtuves plauktiņā atodams kāds maisiņš ar žāvētām piparmētrām, liepziediem un kumelītēm. Šodien, kad visa pasaule ir vaļā un globālais tīmeklis sniedz neiedomājamu informācijas daudzumu, esam iepazinuši daudzas jaunas garšas, cittautu virtuvei raksturīgus ēdienus un garšaugus.  Arī lielveikalos vairs nav problēmas iegādāties tādus garšaugus, kas pie mums neaug un kas ļauj virtuvē  veikt visneiedomājamākos eksperimentus. Un neskatoties uz to, ka mūsdienu straujais dzīves temps, ir, kā vēl nekad agrāk, ļāvis uzplaukt ātro uzkodu (fast food) lietošanas paradumiem, Latviju ir pārņēmusi arī cita tendence – dzīvot veselīgi, mierīgi un lietot uzturā pēc iespējas dabiskākus pārtikas produktus.

Lasīt tālāk...

Seminārs par kokiem pilsētvidē

E-pasts Drukāt PDF

Aktuāls seminārs arhitektiem, būvniekiem, pilsētplānotājiem, apsaimniekotājiem, komunikāciju turētājiem un arboristiem "KOKU APSAIMNIEKOŠANAS PLĀNOŠANA PILSĒTVIDĒ UN AIZSARDZĪBA BŪVNIECĪBĀ" notiks 2013. gada 26. martā, Jelgavā.

Lasīt tālāk...

Paklājzāliens. Ierīkošana un kopšana

E-pasts Drukāt PDF

 

Lai iegūtu maksimālu ātru rezultātu, paklājzāliens ir labs risinājums, jo vēlamā vieta, kur tiek klāts paklājzāliens ir zaļa jau pēc dažiem mirkļiem. Paklājzālienu no audzētavas atved ruļļos, to nav vēlams pārāk ilgi turēt, jo tas var izžūt un saplaisāt. Jāizstrādā pēc iespējas ātrāk.

Lasīt tālāk...

Sabiedrisko apstādījumu veidošana

E-pasts Drukāt PDF

 

Apsveicami, ka Rīgas pašvaldības ir sākušas domāt par iedzīvotāju labsajūtu un sakārtotu vidi. Šajā projektā tiek veidoti apstādījumi, kas būs dekoratīvi visu gadu. Tiek ielabota augsne, izņemta esošā grunts vajadzīgajā formā un sapildīta ar auglīgu augsni - melnzemi.

 

Lasīt tālāk...

Dzīvžogi

E-pasts Drukāt PDF

DzīvžogsUzņēmums: Galantus
Dzīvžoga uzdevums pašos pirmsākumos bija veidot aizsargjoslu piemājas zemei, kas aizsargātu no dzīvniekiem un valdošajiem vējiem, lai būtu iespējams sekmīgi audzēt nepieciešamos augus pārtikai. Dzīvžogs, veicot šīs aizsargfunkcijas, sargāja arī no ziņkārīgiem skatieniem, apgādāja ar pārtikā lietojamiem augļiem, kā arī spēcīgi augošie augi varēja papildināt kurināmā rezerves.

Lasīt tālāk...

Dārza projektēšana

E-pasts Drukāt PDF

Uzņēmums: Galantus

IDEJA
Darbs pie apstādījumu projekta būtu jāsāk reizē ar mājas plānošanu (kad ir projekts vai skices) vai pirms teritorijas attīrīšanas un sagatavošanas labiekārtošanas darbiem (zemes gabalā esoši veci koki, reljefa īpatnības, interesanti elementi un vērtības, kuras ir iespējams un vajadzīgs saglabāt). Pasūtot projektu, nav jādomā, ka tas ir jāīsteno tūlīt - šis projekts kalpos kā ceļvedis un pamats veiksmīgai darbībai dārzā.

Lasīt tālāk...

1 lapa no 2

  • «
  •  Sākums 
  •  « 
  •  1 
  •  2 
  •  » 
  •  Beigas 
  • »