Jūs esat šeit: Dārza plānošana, ierīkošana Smilšakmens uzstādīšana

Smilšakmens uzstādīšana

E-pasts Drukāt PDF

Smilšakmens - ir klasisks nogulumiezis, kas veidojies smilšu graudiņu sacementēšanās procesā, izveidojot cietu akmeni. Smilšakmens patlaban ir vispieejamākais un visplašāk izmantojamais dabiskais akmens.

Slavens ar savu dabisko skaistumu un izsmalcinātajām krāsu variācijām, tas kļūst par pamatotu izvēli kā materiāls iekšpagalmu izveidei. Visām smilšakmens plāksnēm ir ar rokām apstrādātas malas, ja vien nav norādīts savādāk.

Smilšakmens uzstādīšana

Apakšējā pamatu konstrukcija - Pirmais, kas jāapsver, sagatavojot vietu smilšakmens likšanai, ir piemērota pamata nodrošināšana, jo tas funkcionē kā visa pagalma pamats. Apakšējā pamata biezums ir atkarīgs no grunts tipa un vietas apstākļiem. Vidēji 100mm biezs šķembu (var būt sasmalcināti ķieģeļi) un betona maisījums nodrošina pietiekamu stiprību vairumam bruģēšanas darbu. Mālam vai nestabilai augsnei būs nepieciešams biezāks pamats.

Svarīgi, lai sagatavotā virsma būtu līdzena un ar tādu kritumu, kas novērš peļķu veidošanos lietus laikā, un ūdens aizplūstu no tās. Vairumā gadījumu bruģētā iekšpagalma slīpums jāveido tā, lai ūdens tiktu novirzīts prom no mājas vai citas ēkas, izņemot gadījumus, kad ir nodrošināta atbilstoša kanalizācijas sistēma. Pamatā slīpums 1:100 vai 1:50 ir pietiekams, taču tas var mainīties atkarībā no smilšakmens plākšņu virsmas gluduma pakāpes. Apakšējā pamata slīpumam jābūt tādā pašā līmenī kā pabeigtam bruģim (smilšakmens segumam).

Līmeņu izveidošana - Tad, kad apakšējais pamats ir sagatavots, nolīmeņots un noblietēts, var sākt ar auklām izvilkt līnijas, kas noteiks pagalma virsmas līmeni. Parasti ir nepieciešamas vismaz divas auklas.

Cementa javas sagatavošana - Smiltis - 4 daļas, cements - 1 daļa, plastifikators(kas paredzēts āra darbiem) - 50grami, PVA līme - 50 grami. Maisījums šādās proporcijās ir ideāls smilšakmens plākšņu ieklāšanai.

Smilšakmens plākšņu ieklāšana - Galvenā metode dabiskā akmens iekšpagalma uzklāšanai ir individuāli ievietot katru plāksni pilnā javas pamatnē. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka dabiskā smilšakmens plākšņu biezums var nedaudz atšķirties. Piecu punktu metode nav ieteicama, jo tādā gadījumā zem plāksnēm tukšajās vietās uzkrāsies ūdens, kas, ziemā sasalstot un izplešoties, pacels plāksnes uz augšu vai pat salauzīs tās. Šuvju platumu starp plāksnēm vēlams ieturēt robežās 15-25mm.

Šuvošana - Šuvju aizpildīšanai parasti izmanto cementa javas maisījumu: smiltis - 4 daļas, cements - 1 daļa. Svarīgi, lai masa būtu viegli irdena (pasausa). Ievietojiet javu ar lāpstiņu šuvēs un viegli noslaukiet visu virsmu, pēc tam apsmidziniet šuvju vietas ar nelielu ūdens daudzumu, tā panākott šuvotāja sablīvēšanos šuvēs.
Nosmērētās vietas pie šuvēm u.c. vietas uz smilšakmens varēsiet viegli notīrīt ar ūdeni un porolona švammīti.