Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi

Izstādes, gadatirgi, pasākumi

Izstāde „Orhidejas, eksotika un zemūdens pasaule”

E-pasts Drukāt PDF

OrhidejasNo 1. līdz 5. jūnijam Dabas muzeja apmeklētājiem būs skatāma izstāde „Orhidejas, eksotika un zemūdens pasaule”, kas taps sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju, Latvijas Akvāristu klubu un Lietuvas Orhideju draugu biedrību.

Izstādē būs eksponētas vairāk nekā 200 augu sugas no orhideju un bromēliju dzimtas, starp tām arī pasaulē mazākās orhideju sugas, kā arī Japānas orhideja – Neofinetia falcata, kuru var apbrīnot 365 dienas gadā un Japānā tā tiek uzskatīta par orhideju kolekcionāru pērli. Izstādē varēs aplūkot dažādas orhideju šķirnes un hibrīdus, kā arī sanpaulijas un citus eksotiskos augus. Kā jaunums šogad – kukaiņēdājaugi un eksotiskās zemūdens augu un zivju kolekcijas – gan jūras, gan saldūdens akvārijos.

Lasīt tālāk...

Kaktusu un citu sukulentu izstāde Dabas muzejā

E-pasts Drukāt PDF

Kaktusu izstādeNo 25. līdz 29. maijam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma izstāde „Kaktusi un citi sukulenti”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu audzētāju biedrību.

Izstādē būs aplūkojami gan kaktusi, kuri dabā aug uz zemes sausos tuksnešos un pustuksnešos, kam ir resni, ribaini stumbri un daudzveidīgi ērkšķi, gan tropu mežu kaktusi – epifīti – kuri aug tropu lietus mežos uz koku stumbriem. Kopumā būs apskatāmi aptuveni 500 sugu kaktusi un citi sukulenti no privātkolekcijām Latvijā. Apmeklētāju apskatei tiks izlikti arī patiesi unikāli eksemplāri no Latvijas kaktusu kolekcionāru „zelta fonda”.

Lasīt tālāk...

Latvijas Dabas muzejā tulpju izstāde

E-pasts Drukāt PDF

Tulpju izstādeDabas muzejā no 18. līdz 21. maijam būs aplūkojama, sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību, rīkotā izstāde „Tulpes”, ar kuru tiek atklāta ziedu izstāžu sezona muzejā.

Šajā gadā tulpju kolekcijas izrādīs: M. Erminass, Ē. Paupers, V. Skuja, J. Salens, N. Nagaine, J. Rukšāns, J. Švarcs, P. Pikše, G.Lācis un audzētava „Dzintarlāči”. Izstādē vienuviet varēs aplūkot tulpju dažādību no visas Latvijas un noskatīt visskaistāko tulpju šķirni, ko rudenī iestādīt savos dārzos.

Lasīt tālāk...

14. maijā – sezonas plašākais stādu gadatirgus Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī

E-pasts Drukāt PDF

14. maijā gadatirgus14. maijā Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī astoņos rītā vārtus vērs otrais, tradicionāli – bagātīgākais un visplašāk apmeklētais stādu gadatirgus. Tajā pircējus gaidīs vasaras puķu, ārstniecības augu, dārzeņu, dekoratīvajiem un augļu koku stādi plašā sortimentā.

Lasīt tālāk...

„Pavasaris ziedos”

E-pasts Drukāt PDF

Pavasaris ziedosLiepājas Latviešu biedrības nams Rožu laukumā organizē daudzveidīgu stādu parādi „Pavasaris ziedos”. Sestdien, 14. maijā no plkst. 9.00 līdz 18.00 pie Liepājas Latviešu biedrības nama būs iespēja iegādāties plaša sortimenta stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus un dārza inventāru. Biedrības nama direktores Vitas Hartmanes sapnis - izveidot ziedu svētkus Liepājas sirdī Rožu laukumā, jau piekto gadu ir īstenojies. Šie svētki ir kļuvuši par tradīciju un gaidītu pavasara notikumu katrā mājsaimniecībā. Daudzviet Latvijā norisinās plašas stādu parādes - Jelgavas pils dārzā, Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī, Siguldā, bet visā Kurzemes reģionā, vien Liepājā tiek piedāvāta stādu parāde „Pavasaris ziedos”.

Lasīt tālāk...

12 lapa no 12