Jūs esat šeit:

Šodien horti.lv svin savu 4. gada dienu!

E-pasts Drukāt PDF

Labdien, dārgie horti.lv lietotāji un topošie lietotāji!

2006.  gada 14. jūnijā pirmo reizi Latvijas virtuālajā vidē tika publiskota augu datu bāze latviešu valodā. Viss sākās jau daudz agrāk... aptuveni 2005. gada vasaras beigās, kad vienā jaukā dienā Silvija Apšiniece vēlējās atrast augus internetā. Manās rokās bija nonākusi grāmata - Augu katalogs: Apstādījumu veidotāju Ceļvedis, ko veido Anita Neilande, Ventspils galvenā ainavu arhitekte. Bet šī grāmata man nedeva iespēju atlasīt augus pēc kādiem būtiskiem parametriem un vispār, tā ir "grāmata".. es tajā brīdī nospriedu...

Grāmata ir labi, bet tākā man vieglāk ir meklēt informāciju internetā, tad tādas iespējas tajā laikā nebija, jo par augiem praktiski varēja uzzināt tikai krievu un angļu valodās un par citu klimatu, ne vietējā.

Tiekoties ar Stādu audzētāju biedrību, nolēmām, ka šāds projekts ir nepieciešams un horti.lv durvis bija vaļā! Liels Liels paldies Anitai Neilandei par sadarbību, jo bez viņas veidotās grāmatas tūkstošu augu datu bāzi izveidot būtu praktiski neiespējami.

Man ir liels gandarījums, ka šodien, pēc četriem gadiem, horti.lv ir kļuvis par ietekmīgu   dārzkopības portālu, kas vairāk šodien tiek dēvēts kā Sociālais tīkls dārzkopjiem un dabas draugiem, jo šodien horti.lv piedāvā ne tikai lietot augu datu bāzi, bet pašiem dārzmīļiem iesaistīties komunikācijā un dalīties skaistumā, pieredzē, problēmās ar citiem lietotājiem.

Liels paldies, ka esat kopā ar horti.lv un vēlu patīkami un lietderīgi pavadīt šeit laiku!

Ar cieņu,
www.horti.lv veidotāja,

Silvija Apšiniece