Jūs esat šeit: Šajā mēnesī

Šajā mēnesī

Marts dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Ja vecgada vakarā šķita tūlīt  būs klāt pavasaris, tad, martam sākoties, izskatās, ka ziema cenšas atspēlēties par silto laiku gada sākumā. Arī laika pareģi prognozē, ka šogad marts būs aukstāks kā parasti, naktīs gaisa temperatūra vēl ilgi sagalabāsies zema un siltāks laiks gaidāms tikai mēneša trešajā dekādē. Izskatās, ka ar ārā veicamajiem dārza darbiem var nesteigties, taču jaunajai sezonai jāgatavojas – pēdējais  laiks sēt un stādīt un jāsāk modināt sīpolpuķes un gumpuķes.

Lasīt tālāk...

Kursi un semināri 2013. gada novembrī

E-pasts Drukāt PDF

Kad nu visi lielie dārza darbi apdarīti, kad dārzs vairs tikai apraugāms un kāds sīkāks darbs veicams, ir atkal brīvāks, kad laiku var veltīt, lai papildinātu savas zināšanas, iemaņas un prasmes. Novembrī atsākas dārza plānošanai, ierīkošanai un dārza darbiem darbiem veltītie kursi.

Lasīt tālāk...

Apstādījumu veidošanas kursi

E-pasts Drukāt PDF

No 2013. gada 1.novembra līdz 2014.gada 8.martam Bulduru Dārzkopības vidusskolā tiks organizētas mācības dārzu veidošanā "Pamatkurss apstādījumu veidošanā". Interesentiem iespējams apmeklēt gan visu kursu kopumā, rezultātā iegūstot sertifikātu apstādījumu veidošanā, gan apmeklēt atsevišķas nodarbības par interesējošajām tēmām.

Lasīt tālāk...

Rīgas dārzkopības un biškopības biedrības organizētie kursi.

E-pasts Drukāt PDF

Sākoties rudens – ziemas sezonai Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrība piedāvā kursus, kas interesentiem ļaus iepazīt koku un puķu pasauli, apgūt katra auga individuālo raksturu un īpašības, uzzināt, ka pareizi izmantot augus dārzos un apstadījumos, kā veidot jaunu dārzu vai atjaunot vecāka dārza krāšņumu un funcionalitāti.

Lasīt tālāk...

Dārza darbi oktobrī

E-pasts Drukāt PDF

Oktobris dārzā ir pēdējais rudens mēnesis, jo naktīs jau bieži manāmas salnas, par ko liecina arī straujais gājputnu lidojums virs mūsu dārziem.. Dārzs krāsojas rudens toņos un bērni priecājas par spilgtajām kļavu lapām, kas čaukst zem kājām, protams, arī kastaņu laiks.. Oktobrī ir jāpaspēj apdarīt visi darbi, lai dārzs būtu kārtīgi sagatavots ziemai. Ja nepagūstat šajā gadā sastādīt visu, ko sirds vēlas, tad iesakām izveidot dobi jau šajā rudenī un ielabot augsni, kas būs vēl vērtīgāka pavasarī, kad vairs nebūs jāveic ielabošanas darbi, bet uzreiz varēs ķerties pie patīkamā – pavasara stādīšanas prieka..

Jāatceras, ka stādus konteineros var stādīt no sala līdz salam!

Lasīt tālāk...

Dārza darbi septembrī

E-pasts Drukāt PDF

1. septembris jau tradicionāli Latvijā aicina visus skolēnus un studentus uz jauno mācību gadu, bet dārzā tas liecina par rudens tuvošanos. Augusta otrajā pusē vasaras ābeles jau iepriecinājušas mūs ar pirmajiem augļiem, bet septembrī visu vasaru lolotais sakņu un augļu dārzs mums dod visbagātāko ražu un visas pūles, kopjot dārzu, tiek atmaksātas. Septembris ir arī svētki puķu dārzam, sevišķi spilgts tas ir gladiolu un asteru dobē, kā arī viršu košie ziedi starp stingrajiem kadiķu zariem skujeņu dobi ir izrotājuši pilnā krāšņumā..

Jāatceras, ka stādus konteineros var stādīt no sala līdz salam!

Lasīt tālāk...

Dārza darbi augustā

E-pasts Drukāt PDF

Augusts ir pēdējais vasaras mēnesis, bet dārzā tas nozīmē brieduma laiku. Augustā vairāk jāpiestrādā pie dārza sakopšanas, jo daudz augu, kas mūsu acis priecējušas vasaras sākumā un vidū, nu ir noziedējuši vai beiguši ražot. Augustā naktis kļūst vēsākas, kā arī parādās miglas, kas rada kondensātu un mitrumu – jāuzmanās no miltrasas. Košumdārzos pamatā ir jānogriež noziedējušie ziedi, kā arī aizlūzušie zari, bet kopumā turpiniet baudīt sava darba augļus!

 

Lasīt tālāk...

Onava puķu dienas Bulduros

E-pasts Drukāt PDF

2013. gada 26. jūlijā Jūrmalā, Viestura ielā 6, Bulduru dārzkopības vidusskolā SIA ONAVA sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu
 organizē gadskārtējo PUĶU DIENU - SEMINĀRu PUĶU AUDZĒTĀJIEM
.

Lasīt tālāk...

Dārza darbi jūlijā

E-pasts Drukāt PDF

Vasaras vidus – jūlijs – parasti ir siltākais un sausākais gada mēnesis, bet dārzā tas nozīmē augu pilnbrieda laiku, kad ziedu kupenas mūs priecē visbagātāk un jaunie dzinumi ir izauguši, dobes ir saaugušas un augļu kokos un ogulājos var redzēt jau kādas ražas gaidāmas šajā gadā. Jūlijs ir mēnesis, kad pēc spraigajiem pavasara stādīšanas un kopšanas darbiem, ir laiks atpūsties un baudīt dārza sniegto krāšņumu, bet, protams, dārza darbi turpinās un zemāk ir apkopoti aktuālākie dārza darbi jūlijā.

Jāatceras, ka arī jūlija karstumā iespējams papildināt savu dārzu ar jauniem augiem, jo stādus konteineros drīkst stādīt no sala līdz salam!

Jūlijs parasti ir karstākais un sausākais sezonas mēnesis, tādēļ, jāatceras, ka viss dārzs regulāri ir jānodrošina ar nepieciešamo mitrumu, bet jāievēro katra auga specifiskās vajadzības!

Lasīt tālāk...

1 lapa no 3

  • «
  •  Sākums 
  •  « 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  » 
  •  Beigas 
  • »