Jūs esat šeit: Stādu parāde Konkurss audžuģimenēm “Mans sapņu dārzs”

Konkurss audžuģimenēm “Mans sapņu dārzs”

E-pasts Drukāt PDF

Tuvojoties jubilejas Latvijas Stādu parādei, kas norisināsies š. g. 3. – 4. maijā Siguldā, Svētku laukumā, Latvijas Stādu Audzētāju Biedrība (SAB), sadarbībā ar Profesionālo audžuģimeņu apvienība “Terēze”, izsludina konkursu audžuģimenēm “Mans sapņu dārzs”.

Konkursa mērķis ir atbalstīt Latvijas audžuģimenes, palīdzēt tām labiekārtot un veidot ģimenes vidi, kā arī rosināt bērnus domāt par apkārtējo vidi, sniegt savu ieguldījumu apkārtējās vides veidošanā un sakārtošanā. Konkursa dalībniekus sagaida jauki pārsteigumi balvu, ekskursiju un dažādu atrakciju veidā.

 

Konkursa norise paredzēta četrās kārtās, no kurām trīs notiks neklātienē, bet konkursa fināls 10. Latvijas Stādu parādes laikā – 3. maijā Siguldā. Konkursā var piedalīties audžuģimeņu bērni, pastāstot un parādot, kādu viņi vēlas redzēt savas ģimenes piemājas dārzu, dārzu uz balkona vai istabā uz palodzes. Lai piedalītos konkursā nepieciešams vien sapnis, kāds varētu būt dārzs.

Uzdevumi:

  1. kārta: 2013. gada 22. janvāris − 15. februāris. Dalībniekiem jāiesūta dārza “Mans sapņu dārzs” ieceres radoša vizualizācija – zīmējums (tēlotājas mākslas darbs), kas ataino dārza, balkona vai istabas dārza ideju.
  2. kārta: 2013. gada 20. februāris – 15. marts. Dalībniekiem jāiesūta literārs darbs esejas, stāsta, pārsprieduma, dzejoļa vai pasakas formā, atbilstoši tēmai “Mans sapņu dārzs”.
  3. kārta: 2013. gada 20. marts – 15. aprīlis. Maketa „Mans sapņu dārzs” izstrāde, izmantojot dabas, plastikas un jebkurus citus pieejamus materiālus.

Žūrijas komisija 20. februārī paziņos I. kārtas 50 labāko darbu autorus, kuri piedalīsies konkursa otrajā kārtā, 20. martā – 25 otrās kārtas labāko darbu autorus, kuri piedalīsies konkursa trešajā kārtā, bet pieci labāko darbu autori tiks paziņoti 20. aprīlī un tiksies konkursa finālā 10. Latvijas  Stādu parādē, kur komandā ar dārzu ierīkošanas speciālistiem, sabiedrībā pazīstamām personībām un vecākiem varēs cīnīsies par labākā “Mini dārza” ierīkotāju titulu.

"Es mēdzu teikt: "Manas puķes ir mani bērni," jo visiem bērniem tāpat kā augiem ir nepieciešamas rūpes un mīlestība, tikai nezāles aug pašas," saka Profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze” vadītāja Ārija Martukāne, kas arī pati ir audžumamma šešiem bērniem, uzsverot, ka no šāda skatpunkta konkurss simbolizē arī audžuģimeņu kustību kopumā - sapņu dārzs ir vieta, kurā visiem bērniem ir iespēja augt ģimenē, saņemt rūpes un mīlestību.

“Bērni ir mūsu nākotne, un tieši viņi veidos Latvijas vidi un ainavu pēc desmit – divdesmit gadiem. Biedrība uzskata, ka tieši iepazīstināšana ar Latvijas augu valsts daudzveidību un bērnu radošās domāšanas attīstība ir veicinošs faktors apkārtējās vides ainavas veidošanā,” norāda SAB valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš. “Ar šo konkursu biedrība vēlas atbalstīt Latvijas audžuģimenes, jo tās ir uzņēmušās misiju, kas ne katram no mums ir pa spēkam, kā arī vēlamies palīdzēt audžuģimenēm, labiekārtot un veidot ģimenes vidi. Mēs ļoti ceram, ka bērnu sapņi par dārzu piepildisies.”

Konkursa darbus dalībnieki var sūtīt elektroniski ar norādi KONKURSAM “Mans sapņu dārzs” uz e-pastiem: arija.martukane@gmail.com vai dita@horti.lv vai pa pastu ar norādi KONKURSAM “Mans sapņu dārzs” uz adresēm:

-        Latvijas profesionālo audžuģimeņu apvienība “Terēze”, Vīlandes iela 7-1, Rīga,   LV-1010

-        vai Stādu audzētāju biedrība, a/k nr. 48, Rīga, LV 1010.

Ikvienā no kārtām dalībniekus sagaida jauki pārsteigumi balvu, ekskursiju un dažādu atrakciju veidā, ko nodrošinās konkursa atbalstītāji, piecu labāko darbu autori, kas tiksies konkursa finālā saņems dāvanu kartes no Latvijas stādu audzētājiem, bet konkursa uzvarētājs celojumu ar prāmi Tallink uz Stokholmu.

Konkursu atbalsta SIA „Laflora”, SIA „Vaderstad”, A/s „Latvijas valsts meži”, AS "Tallink Latvija" SIA "AB Daiļdārznieks", SAB biedri, Siguldas golfa klubs un Reiņa trase, SIA "Latfood", ZS "Bites".

 

Papildus informācija:

Sabīna Alta

Latvijas Stādu Audzētāju biedrība

Tālr.:29182962

www.staduparade.lv

www.stadi.lv

Ārija Martukāne

Profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze”

Tālr.: 26514351

e-pasts: arija.martukane@gmail.com

http://www.krize.lv/lv/profesionalo-audzugimenu-apvieniba-tereze