Jūs esat šeit: Stādu parāde Latvijas Stādu parāde šopavasar svinēs desmito jubileju

Latvijas Stādu parāde šopavasar svinēs desmito jubileju

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Stādu parāde ir ikgadējs pasākums, kas katru pavasari pulcina stādaudzētājus un dārzkopjus no visas Latvijas. Šogad tā norisināsies jau desmito reizi un notiks 3. un 4. maijā Siguldā, Svētku laukumā.

Latvijas Stādu parāde ir īpaša ar to, ka šajā pasākumā piedalās lielākā daļa Latvijas stādu audzētāji (t.sk. vairāk kā 100 Latvijas stādu audzētavas) un tas ir apmeklētākais gada pasākums šajā nozarē. Pasākums divu dienu garumā apmeklētājiem ir bez maksas.

Latvijas Stādu parādei šis ir apaļas jubilejas gads, tādēļ SAB organizēs dažādus papildus pasākumus, lai iepriecinātu ikvienu dārzmīļa sirdi. Pirms Stādu parādes tiks rīkoti 3 dažādi konkursi, Svētku laukuma centrā tiks izveidots paraugdārzs, kur varēs smelties idejas un saņemt konsultācijas dārzu ierīkošanā, Siguldas kultūras nams rūpēsies par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās un notiks citi radoši un atraktīvi pasākumi, kas priecēs ikvienu apmeklētāju.

“Latvijas Stādu parāde, kas šogad notiks jau desmito gadu, ir ikgadējs pavasara pasākums, kurā ikviens var atrast ko stadīšanai noderīgu, taču atšķirībā no dažādiem stādu gadatirgiem šeit piejama tikai Latvijas prece – Latvijā  audzēti un loloti stādi. Mēs pamatoti ar to lepojamies, jo mūsu stādaudzētāju stādi ir izturīgāki, veselīgāki un Latvijai piemērotāki kā citi. Pat tad, ja tas ir kāds rets koks vai īpaša ziedu šķirne,” saka Stādu audzētāju biedrības priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

“Desmit gados, kopš notiek Stādu parāde ir vairojies Latvijas stādaudzētāju pulks. Gan kokaudzētavas, stādaudzētavas, gan uzņēmumi, zemnieku saimniecības, gan individuālie stādaudzētāji piedāvā arvien interesantāku un kvalitatīvāku produkciju,” uzsver Andrejs Vītoliņš, “tāpēc, sagaidot jubileju, mēs organizējam vairākus konkursus. Ar to palīdzību mēs vēlamies atskatīties paveikto 10 gados un gūt jaunas  idejas turpmākajiem desmit gadiem.”

Šogad Stādu audzētāju biedrība organizē trīs dažādus konkursus, kuru ietvaros tiks izvēlēts “Draudzīgākais stādu audzētājs” no biedrības biedru vidus, ikviens dārza mīļotājs varēs piedalīties fotokonkursā “Mans dārzs bildēs” un konkurss audžuģimenēm “Mans sapņu dārzs” ļaus bērniem īstenot sapni par savu sapņu dārzu.

Konkurss “Draudzīgākais stādu audzētājs” Lai izvētētu padarīto un savus biedrus tiek organizēts konkurss - aptauja par Latvijas iedzīvotājiem draudzīgāko stādu audzētāju. Lai arī ir zināms, kas ir sasniegts, vienmēr noder skats no malas, un kas gan labāk var izvērtēt Latvijas stādu audzētāju, kā tie, kuri stādus iegādājas, iestāda tos savos dārzos un redz, kā tie aug un pieņemas spēkā un krāšņumā. Konkurss “Draudzīgākais stādu audzētājs” norisināsies no 1. februāra līdz 10. aprīlim Latvijas stādu parādes mājas lapā www.staduparade.lv . Tajā var piedalīties ikviens, izvēloties vienu stādaudzētāju, kas, viņaprāt, piedāvā vislabākos stādus un ir dārzkopim visdraudzīgākais. Tiem, kas konkursā piedalīsies, aizpildot žurnāla “Dārza Pasaule” marta numurā publicēto anketu, būs iespēja vinnēt balvas no Stādaudzētāju biedrības biedriem un citiem konkursu atbalstītājiem.

Fotokonkurss “Mans dārzs krāsās”. Lai redzētu, cik skaisti var būt Latvijas dārzi, sociālā portālā Stādu audzētāju biedrības lapā www.draugiem.lv/staduparade/ tiek organizēts fotokonkurss “Mans dārzs krāsās”.  Tajā var piedalīties ikviens reģistrēts portāla lietotājs no 1. februāra līdz 10. aprīlim iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams viņa veidots dārzs vai dārza fragments. Par konkursā iesūtītajām fotogrāfijām varēs balsot, un trīs no konkursa uzvarētājiem saņems balvas no Stādaudzētāju biedrības biedriem un konkursu atbalstītājiem, desmit labākās fotogrāfijas tiks izstādītas 10. Latvijas Stādu parādē, šā gada 3. un 4. maijā Siguldā.

Lai palīdzētu Latvijai tapt vēl krāšņākai un, lai atbalstītu Latvijas nākotni, tiek organizēts konkurss Latvijas audžuģimenēm “Mans sapņu dārzs”, kur balvas, kas padarīs interesantāku bērnu ikdienu, saņems ikviens audžuģmenes bērns, kas piedalīsies konkursā.

10. Latvijas Stādu parādē notiks:

  • Latvijā audzētu stādu izstāde-gadatirgus, iespēja iegādāties Latvijā audzētus stādus - plašākais un krāšņākais piedāvājums no visiem Latvijas reģioniem;
  • Retu un neparastu formu stādu izsole;
  • Amatnieku un mājražotāju gadatirgus, dārza preces un tehnika;
  • Svētku laukuma centrā paraugdārzs, konsultācijas dārzu ierīkošanā;
  • Stādu audzētāji veidos ekspozīciju stendus;
  • Apmeklētājiem būs iespēja Siguldā baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vilcienu un ar panorāmas riteni (maksas pasākumi);
  • Par jautrību, noskaņu un priekšnesumiem rūpēsies Siguldas kultūras darbinieki;
  • Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm.

Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus. Atšķirībā no citiem stādu gadatirgiem, Stādu parādēs piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, jo SAB mērķis ir izcelt un popularizēt Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Dalībnieku reģistrācija: Stādu audzētāju biedrības biedriem no 19. janvāra, pārējiem dalībniekiem no 19. februāra. Informācija par dalības maksām, pieteikumu anketa, moduļu izvietojuma plāns un nolikums pieejams mājas lapā: www.staduparade.lv.

Autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Svētku laukumam bez maksas.

 

Latvijas Stādu parādi organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.

Finasiāli atbalsta: Latvijas valsts mežiLafloraVaderstad.

Informatīvi atbalsta: žurnāls “Dārza pasaule”, dārzkopības portāls horti.lv, ziņu portāls TVNET, sociālais portāls draugiem.lv

Balvas konkursos nodrošina: Stādu audzētāju biedrība, Laflora, Vaderstad ,Tallink Group, Stokholmas latviešu skola, Siguldas golfa klubs.

Kontakti:

Silvija Apšiniece
Stādu audzētāju biedrības biroja vadītāja
Tālr.: 26680957, 26130845 
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: stadi@stadi.lv
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169