Uzsāk jaunas oranžerijas būvi Nacionālajā botāniskajā dārzā

Drukāt

14. novembrī Salaspils VZI APP “Nacionālā botāniskā dārza” (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietotas lata monētas ar botāniskiem un botāniku saistītiem motīviem, kā arī vairāku skujkoku sugu, lotosa, ārstniecības cietsēkles sēklas, laikraksts „Salaspils Vēstis” un daži informatīvi materiāli par NBD.

Projekts “Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide”paredz NBD izveidot jaunu infrastruktūru reto un apdraudēto sugu saglabāšanai un pavairošanai, kā arī nacionālas nozīmes telpaugu genofonda kolekciju saglabāšanai. Šim nolūkam projekta ietvaros tiks uzbūvētas jaunas oranžērijas apmēram 3000 kvadrātmetru platībā. Izmantojot modernās tehnoloģijas oranžērijās tiks nodrošināts atbilstošs mikroklimats ekoloģisko prasību ziņā dažādām augu kolekcijām. Oranžērijas paredzēts izmantot nacionālas nozīmes augu genofonda kolekciju -  krizantēmu, gerberu, alstremēriju, ciklamenu, kā arī reto un apdraudēto sugu izvietošanai un saglabāšanai. Mūsdienīgs tehniskais aprīkojums radīs iespēju kolekcijas izmantot vides izglītības vajadzībām.

 

Būvniecība tiek veikta projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.3.0/11/IPIA/VARAM/001) ietvaros, kuru finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Būvdarbi plānoti līdz 2014. gada nogalei,  tos veiks SIAEKOTEH BŪVE”.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Ķigure

VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”